
7 najväčších mýtov v prvej pomoci
Mýliť sa je ľudské. Ale mýliť sa v prvej pomoci sa nevypláca. Ak neposkytnete prvú pomoc, môže to skončiť fatálne. Ak ju poskytnete nesprávne, tiež. Chcete vedieť, ktoré chyby sa robiť neoplatí? Tak čítajte...

Mŕtvica i demencia: Ako predvídať tieto ochorenia?
Starnutie so sebou prináša nielen múdrosť a skúsenosti, ale žiaľ aj zvýšené riziko rôznych neurologických ochorení. V rozhovore s doktorkou Alžbetou Hlucháňovou, neurologičkou z Bratislavy, sme sa zamerali na najčastejšie neurologické ochorenia, ktorým čelia seniori a na to, ako im môžeme pomôcť.

Seniori a 155: Záchranárka Miška radí, ako im pomôcť v núdzi
Záchranárka Michaela Baranová sa denne stretáva s výzvami pri záchrane ľudských životov. Jednou z najrizikovejších skupín sú práve starí ľudia. S akými najčastejšími komplikáciami sa stretáva? Čo záchranárom komplikuje situáciu pri ich ošetrovaní? A ako im naopak prácu uľahčiť? Čítajte ďalej, hlavne ak máte starnúcich rodičov.

TIPY, na čo všetko myslieť, ak nechcete mať spackanú dovolenku
Čo si predstavíte, keď sa povie slovo dovolenka? Určite si začnete ulietavať vo svojich predstavách oddychu či poznávania rôznych kultúr. Príjemné však?
Lenže choroby a úrazy si dovolenku neberú a číhajú na nás a naše deti aj mimo domova. Nechcem vás strašiť. Práve naopak, chcem vás pripraviť ;)



Bezpečnosť detí začína doma: Tipy, ako ich ochrániť
Vedeli ste, že najviac úrazov sa stáva deťom práve doma? Paradox, že? Pretože práve domov je miesto, kde sa majú cítiť najbezpečnejšie.



Dusenie sa detí: Sú komerčné pomôcky naozaj účinné?
Dusenie sa dieťaťa kúskom jedla je jednou z najhorších nočných môr každého rodiča. Nehoda môže nastať náhle a vždy je dôležité byť pripravený reagovať rýchlo a účinne. Jednou z bežných situácií, ktorá môže spôsobiť dusenie je, keď dieťaťu zaskočí napríklad kúsok hrozna, keksíku či oriešku.

Leto a dehydratácia: Boj so smädom, ktorý sa nevyplatí podceniť
Slnko už poriadne pripeká aj v našich zemepisných šírkach, a preto je na mieste upozorniť na fakt, ktorý často zanedbávame - dehydratácia organizmu. Ktoré sú ohrozené skupiny, ako sa jej môžeme preventívne vyhnúť a je pravda, že jednou z príčin je aj pitie kávy? Dozviete sa práve v tomto blogu..

Strašiak menom VŠI: Ako sa im vyhnúť a ako ich liečiť?
Živia sa ľudskou krvou a upíri to nie sú. Čo je to? Správne, vši. Chrobáčiky, ktoré dokážu narobiť neplechu nielen celej rodine, ale rovno aj škôlke alebo škole. Ako s nimi zatočiť a aká liečba je proti nim najefektívnejšia? Dozviete sa v našom blogu.

10 častých ochorení, ktoré si deti nosia zo školy
Jeseň. Krásne obdobie plné farieb, svetrov a šarkanov. No okrem toho aj soplíkov, kašlu a... vynútených OČR. Je to najobávanejšie obdobie rodičov v roku. A je to pochopiteľné, veď okrem bežných chorôb si deti prinesú domov aj také, s ktorými ste až tak nerátali.

8 nechutností, ktoré robia naše deti
Pre deti zábava, pre nás rodičov malý alarm, že môže prísť niečo zákerné. Zákerné ako choroba. Hračky v ústach a prst v nose sú len hŕstkou toho, čo je pre deti tak prirodzené a niekedy zábavné, ale nás niekedy až mrazí. Ktorým ďalším nechutnostiam naše deti holdujú a aký majú vplyv na ich zdravie?

7 SPÔSOBOV, ako posilniť imunitu u detí
Školá volá! A s ňou aj choroby, ktoré sú spojené so začiatkom školského roka. Nemusíte sa hneď strachovať, imunitu predsa vieme posilniť už teraz. Ako na lepšiu imunitu svojich detí, sa dočítate práve v tomto článku ;)

5 vírusov, ktoré nedajú pokoj ani koncom leta
Horúce letné dni sú stále v plnom prúde a podceňovať ich sa neoplatí ani koncom augusta. Možno máte pred sebou ešte nejakú dovolenku, šantenie pri vode či výlety... Teda, až dovtedy, kým si letné vírusy nezmyslia, že sa "nalepia" rovno na vás a vaše deti. Na ktoré z nich si treba ešte dávať pozor?

6 tipov pre vaše bezpečné leto bez následkov
Teplé počasie a dlhé dni sú ako stvorené na outdoorové športy a aktivity, spoznávanie prírody, plávanie, cestovanie s rodinou a priateľmi a vytváranie šťastných spomienok. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám a tým, ktorých máte radi, pomôžu zostať v bezpečí a zdravší počas celého leta.

Ako zostaviť lekárničku z domácich potrieb
3 domáce potreby, ktoré môžete použiť pri prvej pomoci. Vedeli ste, že najčastejšie zranenia detí sa stávajú práve doma? To nie je žart, to je fakt. Ale! Našťastie máme okolo seba celý arzenál pomôcok, úplne bežných, ktoré nám pomôžu aj v kritických situáciách.

Ako sa vyhnúť 6 najčastejším letným úrazom
Prevencia je základ. Aj vy sa už tešíte na letné aktivity a detské šantenie? Alebo vám skôr naskakuje husia koža z toho, ako sa môžu vaše deti zraniť počas prázdnin. Nech sú vaše pocity akékoľvek, my vám ukážeme, ako predchádzať tým najčastejším detským letným úrazom.