
Najčastejšie poranenia u detí. Kedy treba vyhľadať lekára?
Úrazy detí sú veľkým strašiakom každého rodiča. Keďže sú deti aktívne, niekedy až priveľmi, stáva sa, že bez nejakej tej boliestky sa nezaobídu. Prečítajte si, ako ošetriť bežné poranenia ako škrabance, modriny a rezné rany a kedy je potrebné volať lekára?

10 odporúčaní, ako udržať svoju rodinu v bezpečí
Každý sa snaží chrániť svoju rodinu pred nebezpečenstvom a úrazmi. Bezpečnosť a zdravie rodiny stoja na najvyššej priečke hodnôt. Ako vytvoriť bezpečný domov pre vašu rodinu? A ako správne vyzerá bezpečnosť mimo neho? Prinášame základné rady, ktoré vám pomôžu udržať svojich blízkych v zdraví a bezpečí.

Ako počas Vianoc neskončiť na pohotovosti
Počas Vianoc nikto nechce skončiť v čakárni na pohotovosti a každý rád vymení paniku pri úraze za rozvážnosť a rýchlu reakciu. Pozrite si náš návod na osvedčené postupy pri najčastejších nehodách počas Vianoc, ktoré vám pomôžu zachovať rodinnú pohodičku.

Kedy soplík u detí znamená vážnejší problém?
Nádchu u detí spôsobuje zápal nosovej sliznice. O tomto nepríjemnom ochorení a radách, ako ho zmierniť, sme si hovorili v našom poslednom článku.

10 rád, ako sa účinne zbaviť nádchy
Nádcha potrápi deti aj dospelých. Je to snáď najčastejší zápal v našom tele, zápal nosovej sliznice. Hlavné príznaky nádchy sú upchatý nos, kýchanie, vodnatý alebo hnisavý hlien, pálenie a svrbenie nosovej sliznice. Nádcha zhorší dýchanie a často ju sprevádza kašeľ. Nachladnutie unavuje, bolí z neho hlava a je veľmi otravné. Pozrite sa na osvedčené tipy, ako sa zbaviť nádchy čo najrýchlejšie.

Ako správne reagovať na febrilné kŕče detí?
O febrilných kŕčoch počul nejeden rodič. Naháňajú strach, a niet sa čo čudovať. Febrilné kŕče nie sú príjemné ani pre dieťa, ani pre tých, ktorý im pomáhajú prekonať stav vysokej teploty, až horúčky.

Rady pre bezpečnosť detí v tme
Pre zimné obdobie sú charakteristické krátke dni. Skoré večery prinášajú so sebou vyššie riziko úrazov. Naše každodenné povinnosti predsa pokračujú aj počas tmavých častí dňa. Musíme vyzdvihnúť deti so školy, ísť na nákup či vyvenčiť psa. To všetko robíme pri zhoršenej viditeľnosti na cestách či iných miestach.

7 najčastejších signálov, ktoré ohlasujú blížiaci sa kolaps
Synkopa, mdloba či kolaps. Všetky tieto pomenovania znamenajú to isté a predstavujú pocity "točenia" hlavy končiace odpadnutím. Čo robiť, keď sa to stane niekomu z vášho okolia, ako kolapsu predchádzať a najmä, ako má správne vyzerať prvá pomoc pri odpadnutí? Aj o tom si povieme v našom dnešnom článku.

Prečo je školenie prvej pomoci dôležité?
To je úprimne otázka, ktorá na mňa vyskakuje z viacerých zdrojov. Viete, vy, prečo je dôležité vedieť aspoň základy prvej pomoci? Čo vám to prinesie do života? Prvú pomoc nepotrebujete, každý deň. Potrebujete ju v momente, keď sa už niečo vážne stane.

Ako môžete pomocou REŤAZCA PREŽITIA, takmer okamžite, zachrániť život!
Reťazec prežitia popisuje kritické kroky potrebné na záchranu osoby, ktorú postihla srdcové zlyhanie. Ak budete postupovať podľa jednotlivých článkov v reťazci, tak dáte postihnutému človeku veľkú šancu na prežitie.

Ako sa stať záchrancom
Prvá pomoc je jednoduchšia ako by ste si mohli myslieť. A ešte jednoduchšie je niekomu pomôcť či zachrániť život. Ako to zvládnuť? Ako sa stať záchrancom?

Srdcové záležitosti
Môže zlomené srdce spôsobiť skutočné poškodenie srdca? Väčšina z nás niekedy v živote zažila zlomené srdce, či už po skončení romantického vzťahu, po strate milovaného človeka alebo dokonca po rozchode s priateľom. Povedať, že niekto má zlomené srdce, však nemusí byť až taká metafora, ako si myslíme.

5 najčastejších spôsobov vzniku úrazu
Úrazy sa stávajú každý deň. Je vôbec možné ich predvídať či byť na nich pripravený? Odpoveď je, ÁNO!